Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »

Informacja RODO
dotycząca ochrony danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.
Ok, zamykam

Przywrócenie tytułu prawnego do zajmowanego lokalu mieszkalnego

Osoby zajmujące lokal komunalny bez tytułu prawnego z powodu zaległości w opłatach za najem, mogą ubiegac się o jego przywrócenie jeżeli opłacają na bieżąco odszkodowanie i uregulowały wszystkie zaległosci. W przypadku, kiedy utrata tytułu prawnego jest wynikiem rozwiazania umowy najmu i zarządca nie uzyskał jeszcze wyroku orzekajacego eksmisję, tytuł prawny można przywrócić po spłacie minimum połowy zadłużenia i zawarcia ugody na ratalną spłatę pozostałej części.

Wymagane dokumenty:

  • Pisemne złożenie podania w dowolnej formie w kancelarii ogólnej Urzedu Miasta Bełchatowa, ul. Kosciuszki 1 w Bełchatowie (parter urzedu) lub listownie na podany adres.
  • Zaświadczenie potwierdzające spłatę zadłużenia lub akt zgonu w przypadku śmierci najemcy oraz dokument stwierdzajacy pobyt w lokalu zmarłego najemcy.

Podstawa prawna:

  • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego - tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 31. poz. 266 z późn. zm.
  • Uchwała Rady Miejskiej w Bełchatowie Nr XXVIII/237/12 z dnia 27.09.2012 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzacych w skład mieszkaniowego zasobu gminy Miasto Bełchatów - Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego z dnia 26.12.2012 r. poz. 3370.
  • Kodeks cywilny.

Dodatkowe informacje udzielane są w Urzędzie Miasta Bełchatowa ul. Kościuszki 1 w Bełchatowie, Wydział Spraw Lokalowych pokój nr 103 (parter) lub pod numerem tel. 44/733-51-03.