Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »

Informacja RODO
dotycząca ochrony danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.
Ok, zamykam

Zamiana lokalu mieszkalnego (lokalu zadłużonego) między zainteresowanymi stronami

Formą wnoszenia podania sprawy jest pisemne złożenie wniosku oraz oświadczenia według niżej załączonych formularzy.

Wymagane dokumenty:

  • Wniosek  oraz oświadczenie w sprawie uprawnień do nieruchomości i prawa najmu (pobierz TUTAJ)

Nie ma sztywno określonego terminu składania wniosków. Jednakże dla skrócenia terminu oczekiwania na rozpatrzenie, zalecane jest złożenie dokumentów najpóźniej do wtorku każdego tygodnia.

Z wnioskiem o dokonanie zmiany należy sie udać do:

  • Zarzadcy budynku (PGM Sp. z o.o. w Bełchatowie) w celu poświadczenia tytułu prawnego do zajmowanego lokalu oraz ewentualnych zaległosci w opłatach czynszowych.
  • Jednostki meldunkowej w celu poświadczenia ilości osób zameldowanych w lokalu.
  • Pracodawcy w celu potwierdzenia średniego miesięcznego dochodu brutto z ostatnich trzech miesięcy.

Urząd Miasta Bełchatowa Wydział Spraw Lokalowych prowadzi "Bank zamian", w ramach którego od najemców komunalnych lokali mieszkalnych przyjmowane są oferty zamian.

Podstawa prawna:

  • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego - tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 31. poz. 266 z późn. zm.
  • Uchwała Rady Miejskiej w Bełchatowie Nr XXVIII/237/12 z dnia 27.09.2012 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzacych w skład mieszkaniowego zasobu gminy Miasto Bełchatów - Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego z dnia 26.12.2012 r. poz. 3370.
  • Kodeks cywilny.

Dodatkowe informacje udzielane są w Urzędzie Miasta Bełchatowa ul. Kościuszki 1 w Bełchatowie, Wydział Spraw Lokalowych pokój nr 104 (parter) lub pod numerem tel. 44/733-51-04.