Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »
Dodatkowy tekst. TEST
Ok, zamykam

Zamiana lokalu mieszkalnego (lokalu zadłużonego) między zainteresowanymi stronami

Formą wnoszenia podania sprawy jest pisemne złożenie wniosku oraz oświadczenia według niżej załączonych formularzy.

Wymagane dokumenty:

  • Wniosek  oraz oświadczenie w sprawie uprawnień do nieruchomości i prawa najmu (pobierz TUTAJ)

Nie ma sztywno określonego terminu składania wniosków. Jednakże dla skrócenia terminu oczekiwania na rozpatrzenie, zalecane jest złożenie dokumentów najpóźniej do wtorku każdego tygodnia.

Z wnioskiem o dokonanie zmiany należy sie udać do:

  • Zarzadcy budynku (PGM Sp. z o.o. w Bełchatowie) w celu poświadczenia tytułu prawnego do zajmowanego lokalu oraz ewentualnych zaległosci w opłatach czynszowych.
  • Jednostki meldunkowej w celu poświadczenia ilości osób zameldowanych w lokalu.
  • Pracodawcy w celu potwierdzenia średniego miesięcznego dochodu brutto z ostatnich trzech miesięcy.

Urząd Miasta Bełchatowa Wydział Spraw Lokalowych prowadzi "Bank zamian", w ramach którego od najemców komunalnych lokali mieszkalnych przyjmowane są oferty zamian.

Podstawa prawna:

  • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego - tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 31. poz. 266 z późn. zm.
  • Uchwała Rady Miejskiej w Bełchatowie Nr XXVIII/237/12 z dnia 27.09.2012 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzacych w skład mieszkaniowego zasobu gminy Miasto Bełchatów - Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego z dnia 26.12.2012 r. poz. 3370.
  • Kodeks cywilny.

Dodatkowe informacje udzielane są w Urzędzie Miasta Bełchatowa ul. Kościuszki 1 w Bełchatowie, Wydział Spraw Lokalowych pokój nr 104 (parter) lub pod numerem tel. 44/733-51-04.