Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »

Informacja RODO
dotycząca ochrony danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.
Ok, zamykam

Aktualności

.

Uzyskano dotacje na termomodernizację budynków mieszkalnych

Przy wsparciu ze strony zarządcy tj. Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Bełchatowie, Wspólnota Mieszkaniowa ul. Reymonta 2, WM ul. Hubala 2, WM ul. Słowackiego 5, WM ul. Energetyków 8, WM ul. Energetyków 10 oraz WM os. Dolnośląskie 309 w Bełchatowie uzyskały po raz pierwszy w ramach „Programu priorytetowego dla wspólnot mieszkaniowych na realizację zadań w zakresie termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych” dofinansowanie w formie dotacji na realizację zadania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Celem zadania jest wspomaganie ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery poprzez dofinansowanie zadań polegających na wykonaniu termomodernizacji budynków mieszkalnych. Dotacja przeznaczona jest na częściową spłatę kapitału kredytu, która realizowana jest za pośrednictwem banku na podstawie zawartej przez Fundusz umowy o współpracy.

W połączeniu z uzyskaną bezzwrotną premią modernizacyjną przyznaną z Banku Gospodarstwa Krajowego jest to spora oszczędność sięgająca nawet do 30 % kosztów prac termomodernizacyjnych i wymierne wsparcie materialne w finansowaniu przedsięwzięcia z kosztów własnych wspólnot mieszkaniowych.

Założeniem termomodernizacji budynków mieszkalnych wielorodzinnych jest osiągnięcie efektu ekologicznego.
 

ul.Reymonya 2

Wspólnota Mieszkaniowa ul. Reymonta 2 w Bełchatowie, której przyznano premię termomodrernizacyjną w wysokości 156 000,00 zł oraz dofinansowanie w formie dotacji z WFOŚiGW w wysokości 180 572,00 zł.

 

Wspólnota Mieszkaniowa ul. Hubala 2 w Bełchatowie, której przyznano premię termomodrernizacyjną w wysokości 51 083,06 zł oraz dofinansowanie w formie dotacji z WFOŚiGW w wysokości 44 831,00 zł.

 

Wspólnota Mieszkaniowa os. Dolnośląskie 309 w Bełchatowie, której przyznano premię termomodrernizacyjną w wysokości 28 491,32 zł oraz dofinansowanie w formie dotacji z WFOŚiGW w wysokości 29 223,00 zł.

 

Wspólnota Mieszkaniowa ul. Energetyków 10 w Bełchatowie, której przyznano premię termomodrernizacyjną w wysokości 50 400,01 zł oraz dofinansowanie w formie dotacji z WFOŚiGW w wysokości 45 023,00 zł – zadanie w trakcie realizacji.

 

Wspólnota Mieszkaniowa ul. Energetyków 8 w Bełchatowie, której przyznano premię termomodrernizacyjną w wysokości 16 592,00 zł.

 

Wspólnota Mieszkaniowa ul. Słowackiego 5 w Bełchatowie, której przyznano premię termomodrernizacyjną w wysokości 15 670,72 zł.

CAŁODOBOWE POGOTOWIE TECHNICZNE
(44 635-03-85)