Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »

Informacja RODO
dotycząca ochrony danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.
Ok, zamykam

Aktualności

.

Ruszyła "Akcja Zima"

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Bełchatowie, w wyniku wygranego przetargu będzie odpowiadało za zimowe utrzymanie dróg będących w zarządzie Miasta Bełchatowa w sezonach zimowych 2018/2019 i 2019/2020.


Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Bełchatowie, w wyniku wygranego przetargu będzie odpowiadało za zimowe utrzymanie dróg będących w zarządzie Miasta Bełchatowa w sezonach zimowych 2018/2019 i 2019/2020. Zimowe utrzymanie obejmuje drogi miejskie, parkingi, chodniki i ciągi piesze. Tegoroczny sezon zimowy rozpoczął się 15 listopada i będzie trwał do 15 kwietnia 2019 r.

Działania podejmowane przez Spółkę w Akcji Zima” mają na celu ograniczenie utrudnień spowodowanych warunkami zimowymi i polega m.in. na odśnieżaniu, zwalczaniu śliskości oraz wywozie nadmiaru śniegu. Służby PGM odpowiedzialne za działania w zakresie zimowego utrzymania dróg są już gotowe do podjęcia akcji, kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba. Spółka posiada odpowiednie narzędzia i ciężki sprzęt do odśnieżania. W „Akcji Zima” wezmą udział 4 samochody ciężarowe-pługopiaskarki, 1 mikrociągnik oraz 5 ciągników z osprzętem, 4 ładowarki, 2 samochody ciężarowe i równiarka, które zajmą się oczyszczaniem dróg i chodników ze śniegu oraz zwalczaniem śliskości. Dyżury pełnione całodobowo przez pracowników Spółki pozwolą na szybki dostęp do sprzętu i możliwość niemal natychmiastowych reakcji i interwencji. Spółka ma również podpisane umowy na dostarczenie piasku oraz soli drogowej. Obszar działania PGM obejmuje sieć dróg o łącznej długości ok. 175 km. Na utrzymanie dróg w sezonie zimowym 2018/2019 Miasto Bełchatów zabezpieczyło kwotę 500 tys. zł.

Wzorem roku ubiegłego PGM uruchomiło specjalny nr telefonu, pod który mogą dzwonić mieszkańcy Bełchatowa i zgłaszać problem nieodśnieżonej ulicy czy chodnika. Pod nr tel. 509 361 264 dyżuruje osoba koordynująca „Akcję Zima”. Dzwonić można przez 24 h – 7 dni w tygodniu.

CAŁODOBOWE POGOTOWIE TECHNICZNE
(44 635-03-85)